برای خودم

ممکن است یک روز یک نفر آب بشود، قطره قطره آب بشود. آن‌قدر آب بشود که هیچ چیز از او باقی نماند. جز یک حرف. یک حرف از الفبای زبان فارسی.
بشود «م» بشود «خ».
می‌دانم که ممکن است یک نفر این طور بشود. برای خودم پیش آمده.

 اما نمی‌دانم می‌شود دوباره آن حرف بزرگ بشود؟ حرف‌های دیگر بیایند کنارش بنشینند. قطره قطره‌ها جمع بشوند، به هم گره بخورند، قاطی هم شوند.
آب بزرگتری بشوند.
آدم دوباره زنده شود، بیاید کنار آدم بنشیند، حرف بزند، بخندد.
آدم دوباره یادش برود که باید محل آن آدم بگذارد تا آب نشود.

...

/ 3 نظر / 18 بازدید
محمدعلي

سلام مهدی جان. حالا که از خاتمی گفتی بیا به این آدرس اول «خاتمی‌شناسی خودمانی ـ 1» را در ماتینه بخوان و اگر نظری داشتی هم خوشحال می‌شوم بشنوم(نظر دادن اجباری نیست) بعد در ستون کنار در بخش پنجره روی لینک «خاتمی، اگر زن بود!» کلیک کن. حالا قعلا نوبت زنده باد است، کی می‌خواهیم به پر و پای خاتمی بپیچیم خدا می‌داند؟!

مانا

با سلام و درود به خاطر تارنمای پربارتان و درود به وجدان بیدار و معترضتان تنها راه رهایی از ستم مستبدان و بیدادگران، آگاهی بخشی به ستم دیده و عموم مردم است. خودآگاهی راه آزادی و برابری و عدالت خواهد بود. "گل سرخ توحید" اندیشه چپ توحیدی با مفاهیمی از سوره های قلم-بلد-علق-مدثر در خدمتتان هستم و منتظر نقدهای سازنده تان. پاینده و مانا باشید.

مارال

درود بر شما خیلی وقت بود از شما خبری نداشتیم خوشبختانه امتحانات را با موفقیت سپری کردید امیدواریم همواره فعال باشید آیا واقعا دوست دارید خاتمی بیاید آیا حمایت خواهد شد یا مثل دفعه قبل میان آنهمه نهاد و ....گیر کرده و مردم تنهایش بگذارند امیدوارم یکی باشه که اقتدار داشته باشه بعد از انقلاب خودسوزی نشنیده بودیم ولی در عرض یک هفته چهار خود سوزی وحشتناک است و وحشتناک تر اینکه به جای اینکه دولتمردان اقدامی بکنند تهمت زده اند مانا باشید