نمایشگاه آثار میر حسین موسوی

به گزارش خبرنگار تجسمی فارس، سه نمایشگاه«آثار نقاشی و معماری میرحسین موسوی»، «گنجینه‌های از یاد رفته هنر ایران» و «نقاشان نوگرای قرقیزستان» عصر امروز با حضور میرحسین موسوی رییس فرهنگستان هنر به طور همزمان در نگارخانه‌های مؤسسه فرهنگی،هنری صبا گشایش یافت.
آثار میرحسین موسوی در قالب 130 عکس از آثار معماری و 60 تابلو نقاشی ارائه شده است که در نگارخانه خیال و ممیز مؤسسه فرهنگی،هنری صبا به نمایش درآمده است.
آثار نمایشگاه نقاشی و عکس‌های معماری میرحسین موسوی، آثار سال‌های پیش از انقلاب اسلامی تا امروز وی را شامل می‌شود.
عکاسی آثار معماری «موسوی» را کامران عدل انجام داده است و آثار معماری وی را شامل بناهای شرکت آب اصفهان،‌ کانون توحید، مسجد سلمان فارسی ریاست جمهوری، بقعه شهدای هفتاد و دوتن در بهشت زهرا، ساختمان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشگاه شاهد و...در قالب عکس ثبت کرده است.
آثار نقاشان نوگرای قرقیزستان نیز شامل 47 اثر از 22 هنرمند نوگرای قرقیزستان در نگارخانه‌های لرزاده و خیال به نمایش درآمد و در نگارخانه خیال شرقی و آیینه نیز بیش از 300 اثر مربوط به گنجینه‌های از یاد رفته هنر ایران شامل اشیاء و ظروف مختلف، ‌از قبیل قلمدان‌،‌ قیچی،قاشقک‌،‌ چاقو،‌ سجاده،‌قطعات کتابت شده، ‌انواع انگشتر و جواهرآلات منقوش،‌ مهرها،‌ پرده پولک دوزی و گلابتون و قلمکار،‌ یجا قرآنی و اسفندان، ‌حمایل، ‌تبرزین،‌ قلیان و همچنین تابلوهای نقاشی سیاه قلم، تابلو فرش و ... برای اولین بار به نمایش گذاشته شده است.
در این نمایشگاه مجموعه‌ای از تابلوهای نقاشی و سیاه قلم ابراهیم نقاش باشی و حاج مصورالملکی و میرزا آقا امامی نیز برای نخستین بار رونمایی شد.
آثار این نمایشگاه به دوره تیموری،صفوی و قاجاریه مربوط می‌شود که از 15 مجموعه‌دار خصوصی و 11 موزه دولتی گردآوری شده است.

/ 1 نظر / 16 بازدید