برخی از موافقان و مخالفان شریعتی

1- در دوران تربیت معلم یک هم کلاسی و هم خوابگاهی داشتیم که از بد حادثه وارد تربیت معلم شده بود و به جرآت می توان گفت غیر از کتاب های درسی حتی یک کتاب هم مطالعه نکرده بود.«اسلام شناسی » شریعتی را می خواندم . پیشم نشست و از حوصله ای که برای مطالعه دارم گفت و از کتابی که می خوانم پرسید. من هم در مورد کتاب و نویسنده اش توضیحاتی دادم. دو روز بعد در کلاس « مکاتب سیاسی » بحثی پیش آمد و این دوست ما که روز قبل کتابهای « ابوذر » و « پدر ، مادر ، ما متهممیم » را خریده و هنوز نخوانده بود ، شروع کرد به صحبت کردن در مورد شریعتی و تعریف و تمجید کردن از او ( چیزهایی که به او گفته بودم را با چند برابر اغراق بازگو می کرد) استاد که خوب می شناختش گفت : آقای ... چند تا از کتابهای دکتر را خوانده ای ؟

2- چند سال پیش که در اداره آموزش و پرورش مشغول فعالیت بودم هم اتاقی داشتم که خط خوبی داشت . دو سه روز مانده بود به سالروز مرگ شریعتی . چند ماژیک و یک کاغذ آوردم و از همکارم خواستم متنی برای شریعتی بنویسد و او با چهره ای برافرو.خته گفت هرگز این کار را نخواهم کرد . بعد از یک عمر با عزت زندگی کردن برای یک ... پلاکارد بنویسم. یکی از همکاران که اتفاقا از دوستان صمیمی او بود و خوب می شناختش گفت: آقای ... اصلا شریعتی را می شناسی؟ چند تا از کتاب های او را خوانده ای ؟

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 19 بازدید
آمادور

با درود و خسته نباشید.ممنون که به اشتراک سر زدید.وبلاگ خوبی دارید.ادامه دهید.کوشا باشید.اشتراک!http:/eshtrak.persianblog.ir

دختر آتیش پاره

شریعتی یک پدیده بود .. فکر نمی کنم دیگه تکرار بشه .. ای کاش عمرش به سن ما قد می داد.. [گل][گل]